Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 r.

 

  • Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę gospodarczą.

  • W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można kupić świece na stół wigilijny: małe – 6 zł., duże – 16 zł. Przy wyjściu z kościoła, pod chórem, można również nabyć opłatek na stół wigilijny.

  • RORATY codziennie o godz. 6.30 w auli. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z lampionami.

  • Przypominamy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 23 grudnia.

  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, poprowadzoną przez wspólnotę Domowego Kościoła naszej parafii.

  • Zbliża się 47. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu oraz 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź zaprasza na tegoroczne uroczystości, które odbędą się wpierw w Gdańsku w Bazylice św. Brygidy w sobotę 16 grudnia br. Ich centralnym punktem będzie odsłonięcie i poświęcenie Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny, by w ten sposób upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 16.00 rozpocznie się uroczysta Msza Św. w Bazylice św. Brygidy pod przewodnictwem Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, który poświęci Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny. Odsłonięcia ołtarza dokona Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Natomiast w niedzielę 17 grudnia, rocznicowe uroczystości odbędą się w Gdyni. O godz. 6.00 – modlitwa, apel poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970, zaś o godz. 16.30 – Msza Św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.