Ogłoszenia parafialne

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2017 roku

  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników, w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty i w sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

  • Przypominamy, że młodzież, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, uczestniczy co niedzielę we Mszy św. i co miesiąc przystępuje do spowiedzi św. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę – 24 września – po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele.

  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., serdecznie zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę – 24 września – po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele. Uroczystość I Komunii Św. będzie w przyszłym roku w niedzielę 13 maja o godz. 11.30.

  • Za tydzień, z okazji pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę, w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi w Częstochowie, będziemy modlić się podczas każdej Mszy św. o świętość i trwałość małżeństw i rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny do tej wspólnej, tak potrzebnej modlitwy.

  • Również w przyszłą niedzielę, w ramach trwającego Narodowego Kongresu Trzeźwości, będziemy modlili się o trzeźwość w naszym narodzie.

  • 25 września przypada 10. rocznica śmierci ks. Kanonika Tadeusza Rosińskiego, byłego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji: w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 i 18.00 oraz w poniedziałek 25.09 o godz. 18.00.

  • Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby związane z działalnością naszego parafialnego zespołu „Caritas”, który w miarę możliwości spieszy z pomocą najbiedniejszym i pomaga w różnych potrzebach. Polecamy ją ofiarności naszych Parafian.