Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 roku

 

  • Od dzisiaj w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć w zakrystii świece w cenie: małe – 10 zł., duże – 20 zł. Są one znakiem naszej solidarności z potrzebującymi dziećmi, którym pomaga CARITAS. Można też kupić w zakrystii opłatek na stół wigilijny.

  • Zapraszamy, zwłaszcza dzieci, na roraty, czyli adwentową Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 w auli naszego kościoła. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły ze sobą adwentowe lampiony.

  • We środę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek o godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 spotkanie i modlitwy Żywego Różańca, a następnie Msza św.

  • W II Niedzielę Adwentu, czyli za tydzień, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Wspierajmy duchowo i materialnie Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

  • Od jutra Msze św. w dni powszednie, o godz. 8.00 i 18.00, odprawiane będą w kaplicy św. Anny.

  • W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Początek o godz. 14.15, o 14.40 Msza św. Zakończenie przed wieczorną Mszą św.
  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE