Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela Zwykła
2 sierpnia 2020 roku

 

  • Jutro wieczór modlitwy za zmarłych. O 18.30. różaniec z wypominkami rocznymi, a następnie o godz. 19.15 Msza św. wspólna za zmarłych w miesiącu lipcu parafian oraz za zmarłych, których można zgłosić w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

  • W pierwszy czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania w Kościele. W tym dniu przypada święto Przemienienia Pańskiego.

  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej modlitwy i spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

  • Za tydzień nasza comiesięczna kolekta inwestycyjna, przeznaczona na bieżące prace remontowe na plebanii, związane z wymianą niektórych elementów instalacji elektrycznej i malowaniem mieszkania ks. Pawła. Polecamy ją ofiarności Parafian.

  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.