Rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem Św. Józefa w Gdyni Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 sierpnia 2018 roku

 

  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, we wtorek św. Piusa X, papieża, w środę Najświętszą Maryję Pannę Królową i w piątek św. Bartłomieja, Apostoła.

  • W przyszłą niedzielę 26 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu, Królowej Polski powierzamy wszystkich rodaków i wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz odnawiamy Jasnogórskie śluby Narodu.

  • Wszystkim gościom, przebywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego wypoczynku i dobrej, słonecznej pogody na ostatnie już tygodnie wakacji.

 

· „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.