Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 roku

  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.
  • Jeszcze dzisiaj i jutro trwamy na nowennie do Ducha Świętego, przed bierzmowaniem. Zapraszamy kandydatów i ich rodziny do wspólnej modlitwy dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 i jutro o godz. 18.30. Ostatnia próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.
  • Zapraszamy na uroczystość odpustową ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii, połączoną z sakramentem bierzmowania, którego udzieli ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, we wtorek 19 marca o godz. 18.00. Kandydatów do bierzmowania prosimy o przybycie do kościoła najpóźniej do godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej rodziny parafialnej, zwłaszcza bierzmowanych. Prosimy poczty sztandarowe i nasze grupy parafialne.
  • We wtorek ze względu na bierzmowanie, po południu biuro parafialne będzie nieczynne.
  • W niedzielę 31 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, które potrwają do środy 3 kwietnia włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Waldemar Prange, wikariusz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie, w diecezji elbląskiej. Dokładny plan rekolekcji podamy za tydzień.

· „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.