Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 roku

  • Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Obejmujemy modlitwą tych, którzy nam przekazywali i przekazują wiedzę o Bogu i o stworzonym przez Niego świecie: nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników oświaty.
  • W ramach dnia Papieskiego gromadzimy się dzisiaj jako mieszkańcy Gdyni na wspólnych miejskich uroczystościach, które rozpoczną się o godz. 16.30 u stóp Gdyńskich Krzyży. Po modlitwie procesjonalnie przejdziemy procesją różańcową w stronę Gdyńskiej Kolegiaty, niosąc relikwie świętego Jana Pawła II. Modlitwie towarzyszyć będzie Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej.
  • W kolejnym tygodniu października serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

  • W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek św. Jadwigę Śląską, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza Ewangelistę i w sobotę św. Jana Kantego.

  • W środę o godz. 19.00 spotkanie na plebanii, redakcji naszego Informatora Parafialnego.
  • Zbliżają się dni naszej szczególnej pamięci o zmarłych – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać ofiary na Msze święte wspólne i na wypominki, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed rannymi Mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. Również w zakrystii i w kancelarii parafialnej można zamawiać tzw. Wypominki Roczne. Ofiara na wypominki roczne za zmarłych z jednej rodziny, wynosi 50 zł. Będziemy je odmawiać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas różańca o godz. 18.30. Kartki na wypominki i Msze święte wspólne można znaleźć na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • W czwartek przypada święto patronalne Służby Zdrowia. Dziękujemy za pełną poświęcenia pracę lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego i polecamy w modlitwie dobremu Bogu wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

· „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.