Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego
11 kwietnia
2021 roku

 

  • Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. To również święto patronalne Caritas Polska, dlatego z wdzięcznością myślimy o wszystkich wolontariuszach tej organizacji i naszym Parafialnym Zespole Charytatywnym Caritas.

  • Przypominamy, że środa 14 kwietnia jest świętem państwowym pod nazwą Święto Chrztu Polski, które zostało wprowadzone ustawą z dnia 22 lutego 2019 r. Niech to będzie „dzień narodowej refleksji nad dziedzictwem naszych ojców, nad odpowiedzialnością wszelkich władz państwowych, wszystkich obywateli i każdego z osobna za naszą Ojczyznę, za jej przyszłość i pomyślność. Niech służy inspiracji do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego”. Zachęcamy do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie biało-czerwonej flagi. To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.

  • Przypominamy, że w roku 70-lecia parafii i w Roku św. Józefa, został wydany piękny folder o naszym kościele. Znajdziemy w nim informacje o historii naszej parafii i kościoła oraz jego wyposażeniu wraz z fotografiami. Jego cena to 13 zł. Warto mieć w domowej biblioteczce tę pozycję. Gorąco polecamy to wydanie wszystkim Parafianom.

  • Na stoliku pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, nowy numer czasopisma „List do Pani” w cenie 5 zł oraz „Galilea” w cenie 10 zł.
  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.