Ogłoszenia parafialne

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
21 listopada
2021 roku

  • W przyszłą niedzielę, 28 listopada, wkraczamy w czas Adwentu, okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny. Ze względu na trwającą pandemię i związane z tym obostrzenia, roraty, czyli adwentowa Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane o godz. 6.30 w kościele, a nie w auli.

  • Od przyszłej niedzieli, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć w zakrystii świece na stół wigilijny w cenie: małe – 6 zł., duże – 16 zł. Są one znakiem naszej solidarności z potrzebującymi dziećmi, którym pomaga CARITAS Polska.

  • Ze względu na pandemię, nie będzie roznoszony tradycyjnie na terenie parafii opłatek wigilijny. Można go nabywać w zakrystii.

  • W przyszłą niedzielę, godnie z zarządzeniem ks. arcybiskupa Tadeusza Wojdy taca będzie przeznaczona na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego.

  • Wspólnota „Przymierze Miłości” z parafii św. Mikołaja w Gdyni zaprasza chętnych na jednodniowe rekolekcje w dniu 11 grudnia do dolnego kościoła. Zapisy do 7 grudnia. Koszt rekolekcji to 35 zł (w tym obiad i poczęstunek). Więcej informacji w gablotach ogłoszeniowych.

  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.