Ogłoszenia parafialne

24 niedziela zwykła

15 września 2019 roku

  • Rozpoczynamy dzisiaj 9. Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.

  • W poniedziałek obchodzimy święto św. męczenników Korneliusza i Cypriana, w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, w piątek wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy i w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę i świadczone dobro.
  • W dniach 20 i 21 września br. odbędzie się doroczna Pielgrzymka Ludzi Morza na Jasną Górę. Więcej szczegółów w gablotach ogłoszeniowych.

  • Komisariat Policji w Gdyni - Chyloni w ostatnim czasie odnotowuje liczne przypadki przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych i samotnych. Sprawcy tych przestępstw dzwoniąc przedstawiają się za policjantów lub prokuratorów informując o tym, że pieniądze zgromadzone na koncie są zagrożone, jednocześnie prosząc te osoby o udanie się do banku i dokonanie ich wypłaty, a następnie pozostawienie ich we wskazanym miejscu przez oszusta. Aby nie stać się ofiarą przestępstwa, konieczne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności. W przypadku nawiązania kontaktu przez osobę podającą się za policjanta bądź prokuratora w pierwszej kolejności należy rozłączyć się i niezwłoczne powiadomić Komisariat Policji o takiej sytuacji. Pozwoli to na podjęcie szybkich i skutecznych działań mających na celu zatrzymanie sprawców takich przestępstw. Pamiętajmy, że Policja nigdy nie prosi o pieniądze, ponieważ nie ma takiego prawa. Więcej informacji w gablotach i na stronie internetowej naszej Parafii.

 

· „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.