Ogłoszenia parafialne

7 Niedziela zwykła
23 lutego 2020 roku

 

  • Rozpoczynamy dzisiaj 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

  • Środą Popielcową - 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu wszystkich wierzących obowiązuje ścisły post i rozpoczyna się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W Środę Popielcową Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Posypanie głowy popiołem jest wezwaniem do nawrócenia i podjęcia pokuty. Od tego dnia do niedzieli przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  • W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach św. o godz.: 8.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Każdy wierzący, który uczestniczy w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.