Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 roku

  • Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

  • Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży, które potrwają do środy 22 marca włącznie. Dokładny plan rekolekcji jest zamieszczony na naszej stronie internetowej, w gablotach ogłoszeniowych i Informatorze Parafialnym. Dorosłych zapraszamy na Msze św. z nauką o godz. 8.00 i 18.00. Dzieci i młodzież, według podziału klas, na 10.00, 11.00 i 12.00.

  • We wtorek na godz. 15.00 zapraszamy chorych i starszych na Mszę św. z sakramentem namaszczenia.

  • Spowiedź rekolekcyjna we wtorek. Dla dorosłych w godzinach 7.30 – 8.30 oraz 17.30 – 19.00. Dzieci i młodzież na spotkaniach przedpołudniowych. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

  • W środę ofiary zbierane na tacę na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, przeznaczone będą dla ks. Rekolekcjonisty. Polecamy to ofiarności Parafian.

  • Jutro przypada, przeniesiona z niedzieli, nasza uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to również rocznica poświęcenia naszego kościoła. Zapraszamy na Sumę odpustową o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi kazanie, ks. Mateusz WARMIJAK, nasz rekolekcjonista. Raz jeszcze bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza grupy parafialne i poczty sztandarowe.

  • W sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to tradycyjnie Dzień Świętości Życia, dzień naszej solidarności z życiem, zwłaszcza tym najbardziej zagrożonym, bezbronnym i najsłabszym, oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto chciałby podjąć się tej Duchowej Adopcji, prosimy przyjść do kościoła na Mszę św. o godz. 8.00 lub 18.00 i przynieść ze sobą świecę.

  • W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie w kościele po Mszy św. o godz. 11.30.

  • Zachęcamy kobiety, zwłaszcza Mamy, do inicjatywy modlitewnej, polegającej na powołaniu Róży Żywego Różańca, która jako podstawową intencję, przyjmuje ochronę duchową dzieci i młodzieży, uczących się na terenie naszej parafii. Róża jest 20 osobowa. Każda osoba w Róży odmawia indywidualnie jedną dziesiątkę różańca dziennie, o dowolnej porze. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.