Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu
29 listopada 2020 roku

 

  • Dzisiaj wkraczamy w czas Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy też nowy rok kościelny.

  • Od dzisiaj w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć w zakrystii świece w cenie: małe – 6 zł., duże – 16 zł. Są one znakiem naszej solidarności z potrzebującymi dziećmi, którym pomaga CARITAS. Można też kupić w zakrystii opłatek na stół wigilijny.

  • Ze względu na ograniczoną ilość wiernych uczestniczących w nabożeństwach, roraty, czyli adwentowa Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie będą odprawiane o godz. 6.30 w kościele, a nie w auli.

  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

  • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek o godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę o godz. 7.30 spotkanie i modlitwy Żywego Różańca, a następnie Msza św.

  • W II Niedzielę Adwentu, czyli za tydzień, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Wspierajmy duchowo i materialnie Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

  • Ze względu na ograniczenia, Msze św. w dni powszednie nadal odprawiane będą w kościele, a nie w kaplicy, jak to było w poprzednich latach.

  • Ze względu na panującą pandemię przed rozdaniem Komunii św. zapowiemy do którego księdza podejść, by przyjąć Komunię św. do ust albo na rękę. Jeżeli jest jeden kapłan, najpierw podchodzą chcący przyjąć Komunię św. na rękę, a następnie do ust. Przypominamy, że przyjmując Komunię św. na rękę, spożywamy ją przed kapłanem, a nie odchodząc do ławki.
  • Zakończyły się prace konserwatorskie przy pomniku Ofiar I Wojny Światowej przy ul. Działdowskiej 12. Czekamy jeszcze na dotację z Urzędu Miasta Gdyni, by ostatecznie rozliczyć się z wykonawcą tych prac. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego projektu. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Państwa Izabeli i Roberta Nieżorawskich, którzy wraz ze stowarzyszeniem „Nasze Leszczynki”, od samego początku bardzo się zaangażowali w przygotowanie i wykonanie prac konserwatorskich. Dziękujemy również parafianom za złożone podczas dwóch zbiórek ofiary na ten cel, a także mieszkającym przy pomniku, zwłaszcza pani Ewie Matlak za udostępnienie wykonawcom remontu wody i prądu. „Bóg zapłać” wszystkim za pomoc, ofiarność i zrozumienie.

  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.