Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 roku

 • W ramach w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, można nabyć przy stoliku pod chórem świece na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 10 zł., a duża 20 zł. Również przy stoliku pod chórem, można nabyć opłatek wigilijny.

 • Zapraszamy, zwłaszcza dzieci, na roraty, czyli adwentową Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 w auli naszego kościoła. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły ze sobą adwentowe lampiony.

 • Od jutra Msze św. w dni powszednie, o godz. 8.00 i 18.00, odprawiane będą w ogrzewanej kaplicy św. Anny.

 • Jutro wieczór modlitwy za zmarłych. O godz. 18.30 różaniec z wypominkami rocznymi, a następnie o godz. 19.15 Msza św. wspólna za zmarłych w miesiącu listopadzie parafian oraz za zmarłych, których można zgłosić w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

 • W pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 • W piątek 8. grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Maryja zachęca, by każdego 8 grudnia o godz.12.00 udać się do kościoła i tam się modlić. Jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, czy w pracy.

 • W II Niedzielę Adwentu, czyli za tydzień, obchodzić będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Wspierajmy duchowo i materialnie Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

 • W drugą i trzecią niedzielę Adwentu ministranci rozprowadzać będą sianko na stół wigilijny, całkowity dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

 • W sobotę 9. grudnia zapraszamy panów na Męski Wieczór ze św. Józefem. W planie konferencja i Adoracja.

 • Za tydzień taca gospodarcza. Polecamy ją ofiarności naszych Parafian.

 • Wiemy, że pewna część mieszkańców parafii nie przyjmuje kolędy, czy wręcz nie życzy sobie wizyty duszpasterskiej. Rośnie znowu liczba zakażeń koronawirusem. Księża Wikariusze przez cztery dni w tygodniu nie mogą kolędować ze względu na lekcje religii w szkole, dlatego musimy, planując kolędę, wiedzieć mniej więcej ile wizyt przypadnie na dany dzień. W związku z tym prosimy, wzorem poprzedniego roku, by zgłaszać chęć przyjęcia kolędy, podając: nazwisko, ulicę, nr domu i mieszkania. Można to uczynić w niedziele, wrzucając karteczkę z informacją do skrzynki w prezbiterium, przy wejściu do zakrystii. Natomiast w dni powszednie można zgłosić kolędę w zakrystii lub biurze parafialnym. Można również wysłać e-mail na adres parafii ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), bezpośrednio z naszej strony internetowej. Prosimy nie zgłaszać kolędy telefonicznie, ponieważ paraliżuje to pracę w biurze parafialnym. Zachęcamy także, by w sytuacji, gdy naszymi sąsiadami są osoby starsze, samotne, czy chore, zapytać, czy chcieliby przyjąć kolędę. Zgłoszenia prosimy złożyć najpóźniej do 22. grudnia. Plan kolęd podamy w Boże Narodzenie, kiedy będziemy już znali ilość zgłoszonych kolęd. Prosimy o zrozumienie i pomoc w przeprowadzeniu tegorocznej wizyty duszpasterskiej.