Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela zwykła
17 października
2021 roku

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele, w dni powszednie o 17.30, a dzieci w poniedziałek i środę o 17.15.

  • W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, ewangelisty, a w czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

  • Odnowa w Duchu Św. zaprasza w środę o g.18:00 na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym. Po Mszy spotkanie wspólnoty.

  • Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za zmarłych, składając ofiary na Msze święte wspólne i na wypominki, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed rannymi Mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można też zamawiać Wypominki Roczne, które odmawiamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas różańca o godz. 18.30. Ofiara na wypominki roczne za zmarłych z jednej rodziny wynosi 50 zł. Kartki na wypominki i Msze święte wspólne można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

  • W związku z trwającą nadal pandemią i obowiązującymi przepisami, po raz kolejny bardzo prosimy o zakładanie maseczek zakrywających usta i nos. Prosimy o odpowiedzialność i zrozumienie.
  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.