Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu
21
lutego 2021 roku

 

  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

  • Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom w ich pracy ewangelizacyjnej, w ramach niedzieli „Ad Gentes”. To dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami.

  • Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Złożone do niej ofiary, owoc naszych postnych wyrzeczeń na rzecz ubogich, przynieśmy w Wielką Sobotę do Grobu Pańskiego.

  • W dniu dzisiejszym po Mszach św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Hospicjum bardzo dziękuje kapłanom oraz wiernym za dotychczasową pomoc i prosi o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych.

  • Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni Obłużu rozpoczyna rekrutację do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2021/2022. Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 27 lutego w godzinach 10.00-12.00 – transmisja online na stronie szkoły www.katolik.info.pl. Gdyński KATOLIK to szkoła bezpłatna, o wysokim poziomie kształcenia i wychowania w duchu wartości chrześcijańskich.
  • · „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

· Jutro wieczór fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 Msza św. i procesja fatimska.

· W środę 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to jednocześnie Święto Wojska Polskiego i 98 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zboża, zioła i owoce. Niech Maryja, najdoskonalszy owoc ludzkości, wyprosi nam łaskę pobożnego życia, byśmy sami przynosili owoce dobrych uczynków.

· Pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach, którzy jeszcze w tym tygodniu wędrują na Jasną Górę w Częstochowie.