Narzeczeni

Spotkania dla narzeczonych stanowią element bezpośredniego przygotowania do ślubu kościelnego. Uczestniczą w nich pary narzeczeńskie, które mają już określoną w najbliższej przyszłości, czyli w perspektywie kilku miesięcy, datę ślubu. Termin ślubu narzeczeni zgłaszają w Biurze Parafialnym, przynajmniej 3 miesiące wcześniej. Jeśli jest to ślub konkordatowy, narzeczeni zgłaszają to w USC. Ksiądz ustali z narzeczonymi termin spisania protokołu przedślubnego. Na spisanie protokołu narzeczeni przynoszą dowody osobiste, świadectwa chrztu św. (jeśli chrzest był poza parafią), oraz świadectwa ukończenia katechizacji ponadpodstawowej (świadectwo szkolne, maturalne). Wystrojem kościoła (kwiaty, dekoracje) zajmuje się tylko Pani Urszula – oczywiście po uzgodnieniu z narzeczonymi, a więc żadne firmy i kwiaciarnie..

 

Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński)

 

Oprócz spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny, kandydaci do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa powinni uczestniczyć w spotkaniach dla narzeczonych. Pierwszeństwo uczestnictwa mają narzeczeni pochodzący z dekanatu chylońskiego.

Spotkania odbywają się w weekendy. Rozpoczęcie w piątek od godz. 17.30 do 21.30 oraz w sobotę od godz. 09.30 do 15.00.

Prowadzący: małżeństwa zaangażowane w życie Kościoła oraz księża z dekanatu Gdynia-Chylonia

Miejsce: duża sala nr 10 na pierwszym piętrze w domu parafialnym, ul. Św. Mikołaja 1.


Terminarz:

 

 

16-17 września 2016

21-22 października 2016

18-19 listopada 2016

 

 

Uwaga: W spotkaniach uczestniczą oboje narzeczeni.

Nie ma możliwości bycia jedynie na części spotkań.

 


Zgłoszenia: Biuro Parafialne parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni - Chyloni

tel. 58 6634414 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Istnieje ograniczona ilość miejsc. Pierwszeństwo mają narzeczeni z parafii dekanatu Gdynia Chylonia (Grabówek, Chylonia, Leszczynki, Cisowa, Demptowo, Pustki Cisowskie). Ważną rolę stanowi pierwszeństwo zgłoszeń.

 

Spotkania nie obejmują trzech spotkań z zakresu poradnictwa rodzinnego i spotkania celem omówienia przebiegu liturgii (najczęściej z ks. Proboszczem).