PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

 

Bezpośrednie przygotowanie narzeczonych do ślubu obejmuje:

 

1. Spisanie protokołu w biurze parafialnym.

 

Protokół spisujemy co najmniej na 3 miesiące przed ślubem. W tej sprawie należy telefonicznie lub osobiście skontaktować się z biurem parafialnym, by ustalić termin. Do spisania protokołu potrzebne są: akt chrztu (z datą wydania nie starszą niż 6 miesięcy)
i dowód osobisty oraz w przypadku ślubu konkordatowego „zaświadczenie stwierdzające brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa”, które wystawia Urząd Stanu Cywilnego.

 

2. Spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny.

 

To trzy spotkania, na których para poznaje teorię jednej z metod naturalnych, zalecanych przez Kościół. Metody naturalne mylnie kojarzone są jedynie z kalendarzykiem małżeńskim i choćby z tego powodu widać jak bardzo potrzebne są rozmowy z narzeczonymi.

 

3. Spotkania dla narzeczonych (tzw. kurs przedmałżeński)

 

Oprócz spotkania z nauczycielem naturalnego planowania rodziny, narzeczeni powinni uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim. Pierwszeństwo uczestnictwa mają narzeczeni pochodzący z dekanatu chylońskiego. Spotkania odbywają się w trzeci weekend miesiąca.

 

Rozpoczęcie w piątek od godz. 17:30 do 21:30 oraz w sobotę od godz. 9:30 do 15:00.

 

Kurs Przedmałżeński rozpisany jest na jeden weekend.

Prowadzący: małżeństwa zaangażowane w życie Kościoła oraz księża z dekanatu Gdynia-Chylonia.

Za kurs nie pobieramy opłaty, ale istnieje możliwość złożenia dowolnej ofiary, w gotówce, na koniec kursu.

Miejsce: duża sala nr 10 na pierwszym piętrze w domu parafialnym, ul. Św. Mikołaja 1 (przy wejściu do budynku widnieje biała tablica „Dom parafialny„)

 

Uwaga: W spotkaniach uczestniczą oboje narzeczeni. Nie ma możliwości bycia jedynie na części spotkań. Zgłoszenia: Biuro Parafialne parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni – Chyloni
tel. 58 6634414; e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (przy zgłoszeniach mailowych proszę podawać: imiona i nazwiska obojga narzeczonych, datę ślubu i parafię w której ślub się odbędzie.)
Istnieje ograniczona ilość miejsc. Pierwszeństwo mają narzeczeni z parafii dekanatu Gdynia Chylonia (Grabówek, Chylonia, Leszczynki, Cisowa, Demptowo, Pustki Cisowskie). Ważną rolę stanowi pierwszeństwo zgłoszeń. Spotkania nie obejmują trzech spotkań
z zakresu poradnictwa rodzinnego (patrz punkt 2) i spotkania celem omówienia
z księdzem  przebiegu liturgii.