Narzeczeni

Spotkania dla narzeczonych stanowią element bezpośredniego przygotowania do ślubu kościelnego. Uczestniczą w nich pary narzeczeńskie, które mają już określoną w najbliższej przyszłości, czyli w perspektywie kilku miesięcy, datę ślubu. Termin ślubu narzeczeni zgłaszają w Biurze Parafialnym, przynajmniej 3 miesiące wcześniej. Jeśli jest to ślub konkordatowy, narzeczeni zgłaszają to w USC. Ksiądz ustali z narzeczonymi termin spisania protokołu przedślubnego. Na spisanie protokołu narzeczeni przynoszą dowody osobiste, świadectwa chrztu św. (jeśli chrzest był poza parafią), oraz świadectwa ukończenia katechizacji ponadpodstawowej (świadectwo szkolne, maturalne). Wystrojem kościoła (kwiaty, dekoracje) zajmuje się tylko Pani Urszula – oczywiście po uzgodnieniu z narzeczonymi.

Kurs dla narzeczonych dekanatu Gdynia-Chylonia w czasie pandemii 2021.

  1. Istnieje możliwość odbycia kursu online. Poniżej podajemy przykładowe miejsca, gdzie można to uczynić:

a. Kurs online organizowany przez dominikanów w Katowicach:
https://katowice.dominikanie.pl/kursy/weekendowy-kurs- przedmalzenski/

b. http://b.https://bobola.gdynia.pl/spotkania-dla narzeczonych/

  1. W okresie pandemii, w sytuacji gdy nie uda się zapisać na kurs online, można odsłuchać 11 odcinków konferencji Jacka Pulikowskiego.

Link do konferencji:

https://www.youtube.com/watch?v=0Efv9yyryyM

  1. Trzy spotkania, z nauczycielem naturalnego planowania rodziny, na których narzeczeni poznają teorię jednej z metod naturalnych, zalecanych przez Kościół. W spotkaniach powinni uczestniczyć oboje narzeczeni. Polecamy krótki, ciekawy tekst o nowoczesnym planowaniu rodziny:

https://ekai.pl/nowoczesne-planowanie-rodziny/